Kopš Ukrainā sākās konflikts, mēs paziņojām saviem draugiem, ka esam gatavi palīdzēt. Drīz vien viens no mūsu bijušajiem studentiem izveidoja Whatsapp grupu “Laipni lūgti Latvija”, lai palīdzētu organizācijā, jo kara dēļ komunikācija bija ļoti haotiska. Šī Whatsapp grupa savienoja tos, kuri vēlējās bēgt no Ukrainas, ar tiem, kuri bija gatavi viņus uzņemt Latvijā un palīdzēt koordinēt transportu. Katru dienu pienāca daudz ziņu, kamēr mēs mēģinājām izlemt, cik daudz cilvēku varam uzņemt un kā varam viņiem palīdzēt. Nebija daudz laika pārdomām. Jau pēc četrām dienām mums paziņoja, ka pie mums ieradīsies māte (ratiņkrēslā) ar trim bērniem. Turklāt saziņas trūkuma dēļ viņi ieradās divas dienas agrāk, divos naktī.
 
Arī bēgļiem nebija daudz laika pārdomām. Viena no sievietēm mums stāstīja, ka viņai 15 minūšu laikā bija jāizlemj, vai doties prom. Kad viņa debesīs ieraudzīja krievu lidmašīnas, saprata, ka nav laika domāt. Pusotras stundas laikā viņa paņēma visu, ko varēja, iekāpa autobusā un devās mūsu virzienā.
 
Tā kā uzņemtie bēgļi nav kristieši, vietējās draudzes centās nodibināt ar viņiem kontaktu un aicināt uz dievkalpojumiem. Bija iepriecinoši redzēt, ka daži no viņiem ātri pieņēma uzaicinājumu. Viņi ne tikai izteica vēlmi apmeklēt draudzi, bet arī jautāja, kā varētu iesaistīties kalpošanā. Tik ļoti iedvesmojoši!
 
Pašlaik BSM palīdz četrpadsmit bēgļiem, nodrošinot viņiem pārtiku un dzīvesvietu. Mēs palīdzam viņiem iegūt visu nepieciešamo, tostarp noformēt dokumentus, atrast bērnudārzu bērniem, skolu pusaudžiem un darbu pieaugušajiem.
 
Mēs saņēmām šo ziņu no māsas, kas koordinēja bēgļu nonākšanu pie mums: “Es esmu jums tik pateicīga par palīdzību mums, dārgie brāļi un māsas Dieva druvā! Es esmu pārsteigta par jūsu atsaucību un mīlestību, kas izpaužas ne tikai vārdos, bet arī darbos! Es nevaru beigt slavēt Dievu par jums!”.
 
Šie vārdi mūs iedrošina un piepilda ar Dieva spēku turpināt kalpot cilvēkiem!
Contact information
Iecavas krastmala 1a, Jelgavas novads, Ozolnieki, Latvija LV-3018

Copyright © 2022 BSM All Rights Reserved.